Kuyumcu Makineleri

LAZER KAYNAK MAKİNELERİ

Lazer kaynağı yüksek enerjiye sahip lazer ışınlarının kaynak edilecek malzemelerin üzerine gönderilerek bu bölgede sıcaklığın yükselmesi ve bulunan atomlar arasında metalik bağların bozulmasıyla birlikte malzemelerin birbirine kaynatılma işlemidir.

Lazer kaynağı esnasında malzemenin türüne uygun olarak lazer ışınları kesik kesik veya sürekli olarak malzeme üzerine gönderilir. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak işlem yapılan bölgeye argon gazı gönderilerek malzemede kararma olması önlenir. Bunun yanı sıra kaynak yapılan bölgede oluşabilecek gözenekli bir yapı oluşumunun ve kırılmaların önüne geçmek adına gerekli olabilmektedir.

Lazer kaynak makineleri bilgisayar kontrollü olduğu için kaynak yapılan bölge net bir şekilde takip edilmektedir. Malzeme üzerine gönderilen lazerin gücü, kaynak hızı, odaklama mesafesi ve koruyucu gazın özellikleri lazer kaynağın performansını etkiler.

Avantajlar

 • Düzgün kaynak dikişi
 • Yüksek kaynak ilerleme hızı
 • Tüm sürecin tam kontrolü
 • Farklı malzemelerin kaynağının yapılabilmesi
 • Dar alanlarda çalışabilme olanağı
 • Görece düşük ısı girdisi
 • Zaman ve para tasarrufu
 • Kaliteli işçilik

Ürünlerinize kolayca şekil vermenize yardımcı olan üstün kalite, yazılım programı, modern ve portatif tasarıma sahip lazer makinelerimizi incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz, ürünlerin kurulumu tarafımızca sağlanmakta olup, teknik servisimizden destek alabilirsiniz.

ENTİNA MINIWELD LAZER KAYNAK MAKİNESİ

EntinaMiniWeld, Çelik, Platinyum, Paladyum, Altın(7-18Kt), Pirinç ve Gümüş materyalde küçük malzemelerin parça eklemeli veya eklemesiz olarak tamiri ve kaynağı için geliştirildi.

 • Anahtar
 • Minimum Hacim
 • Mikroskop
 • Maksimum verimlilik
 • Dokunmatik ekran

Lazer Frekansı

1.0 ~ 10.0Hz

Lazer Dalgaboyu

1064 nm

Lazer Gücü

< 60 w

Sinyal Genişliği

0.1~10.0 ms

Spot Çapı Ayar Aralığı

± 3.0 mm

Hedefleme 

CCD and Microscope

Ortam Sıcaklığı 

≤ 45 °C

Kullanım Modu

Touch Control / Dokunmatik

Dokunmatik Panel Ölçüleri 

137*190(mm)

Giriş Voltajı 

AC 220V ± 10 % 50Hz

Ölçüler

L510 * W 295 * H 395 (mm)

Ağırlık

30 kg

LAZER KESİM VE MARKALAMA MAKİNELERİ

Lazer markalama ve kesim makineleri; mekanik kazıma, pad yazma, damgalama, kesme, kimyasal aşındırma yöntemlerine alternatif , bilgisayar kontrollü, çevre dostu bir üründür. Ürünlerin üzerine seri numaraları, barkodlar, isim, firma adı ve logoları gibi makine tarafından okunabilir veriler hızlı bir şekilde işlenebilmektedir. Birçok materyalde kullanılabilir.

Bir malzemenin yüzeyini işaretleme işlemi için gönderilmiş lazer ışınları, galve başlığındaki aynaların ışına hareket vermesi şeklinde gerçekleşir.Bu özelliğiyle lazer markalama makineleri lazerin doğruluk ve kalıcılık özelliklerini arttırıp, kritik düzeyde markalanması hassas olan ürünlerin işaretlenmesi işlemlerinde tercih edilmesini sağlamaktadır.

Metal markalama makinesi de diyebileceğimiz lazerler genellikle metalin, hakiki derinin ve bazı plastiklerin markalanmasında kullanılacak şekilde 1064 nm dalga boyu verilmiştir. Metal ürünlerde gravür işlemi, soldurma, parlatma, kazıma, oyma işlemleri gerçekleştirir.

Kullanım alanınıza uygun yüksek kaliteye sahip makinelerimizi incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz, ürünlerin kurulumu tarafımızca sağlanmakta olup, teknik servisimizden destek alabilirsiniz. 

GOLDLASER 50W FİBER LAZER KESİM, KAZIMA VE MARKALAMA MAKİNESİ

GoldLaser Bluemark serisi lazerler kuyum sektörünün ihtiyaçlarına göre özelleştirildi. Birçok metal, plastik, ahşap ve sert zemin üzerine markalama, kazıma ve kesim yapmanıza olanak sağlayan fiber lazer teknolojisi ile ince işçilikli ürünler üretmek hayalleriniz ile sınırlı.

 • 5 adet odaklama lazeri
 • Alyans/bilezik markalama/kazıma

Lazer Kaynağı

50 W Raycus

Kazıma Derinliği

< 1.5 mm

Dalgaboyu

1064 nm

Tekrar Frekansı

0-100 kHz

Hızı

≤ 7000 mm/s

Min. Hat Genişliği

0.01 mm

Tekrarlanabilirlik

± 0.002

Güç Kaynağı

90-260V/50Hz-60Hz

Pc Sistemi

Windows

Soğutma

Hava Soğutma

Bağlantı

Usb

Dosya Formatı

Windows fonts, AI, DXF, PLT, BMP, GIF, JPG, TGA, SVG, PNG

Asansör Boyu

50 cm

Lens

5x5 – 20x20